Powrót do Bez kategorii

Organizacja i przeprowadzanie kontroli dotacji oświatowych w praktyce

131,25 

Poradnik, który prowadzi kontrolera przez wszystkie etapy kontroli.

ISBN 978-83-9537637-0-6

19 w magazynie (może być zamówiony)

Kategoria:

Opis

Poradnik, który prowadzi kontrolera przez wszystkie etapy kontroli. Zapoznaje go z przepisami prawa i stanowiskami sądów administracyjnych, doradza jakie czynności podjąć przed rozpoczęciem kontroli, przedstawia gotowe do skorzystania listy kontrolne i inne narzędzia, podpowiada, jak opisać nieprawidłowości, ocenić badane zagadnienia i podsumować wyniki kontroli. Kontroler otrzymuje wiele praktycznych wskazówek, śledzi rożne problemy i analizuje przykłady nieprawidłowości.

Książka zawiera 37 przykładów i wzorów do wykorzystania w kontroli dotacji oświatowych, m.in. gotowe szczegółowe listy kontrolne wynagrodzeń (odrębne dla wynagrodzeń z tytułu umów o pracę, umów zlecenia i wynagrodzeń dyrektorów – organów prowadzących), listy kontrolne wykorzystania dotacji na zakupy i usługi, wydatki remontowe, a także listy kontrolne dotacji na wczesne wspomaganie rozwoju dziecka i na kształcenie specjalne. Znajdują się w niej przykłady dokumentów kontrolnych, takich jak zawiadomienie o kontroli, upoważnienie do kontroli, program kontroli, protokół kontroli i wystąpienie pokontrolne.

Od innych pozycji dostępnych na rynku książkę tę wyróżnia to, że została napisana przez specjalistkę kontroli dotacji oświatowych, która przedstawia praktyczne zagadnienia i ich rozwiązania.

Książka adresowana jest dla osób rozliczających i kontrolujących dotacje oświatowe, ale zawiera też treści, z których skorzystają podmioty dotowane i ich organy prowadzące. Są to niewątpliwie obowiązujące ich przepisy prawa wraz z ich wyjaśnieniem i stanowiskami sadów administracyjnych,   a także opisy stanu pożądanego (modelowego) zamieszczonego w listach kontrolnych. Autorka przedstawia bowiem konkretne rozwiązania i przykłady, które przybliżają reguły rządzące środkami otrzymywanymi z budżetów jednostek samorządu terytorialnego i pozwalają lepiej z nich korzystać. W efekcie podmioty te mogą ograniczyć lub nawet uniknąć zwrotów dotacji, a środki publiczne będą przez nich wykorzystywane zgodnie z zasadami finansów publicznych i celami oświatowymi.

Dodatkowe informacje

Waga 0,35 kg
Wymiary 23 × 16,5 × 2 cm

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.